ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кога ќе се одржи жребувањето за Светиниколскиот турнир во мал фудбал?

539

Традиционалниот турнир во мал фудбал „Свети Никола“,годинава ќе се одржи од 10 до 25 декември. Општина Прилеп, компанијата Комфи Ангел и Локален спортски сојуз-Прилеп се организатори на турнирот, кој што има хуманитарен карактер, а собраните средства ќе бидат наменети за лекување на Дејан Најдоски од Прилеп.
Жребањето за турнирот наместо првично најавениот датум 7 ми декември ќе се одржи, утре, петок, 6 ти декември со почеток во 20 часот во големата сала на Општина Прилеп.
Според организаторите екипите можат да се пријават истиот ден на 6 ти, а уплата може да се изврши до 14 часот.
Оваа спортска манифестација предизвикува огромен интерес кај прилепчани, но и пошироко, зашто учествуваат екипи од многу градови од земјава.
Се очекува и годинава да земат учество над 50 екипи во трите конкуренции конкуренција.
Ќе се игра во три категории сениори, ветерани и пионери, а предвидените награди се 160 илјади за прво, 90 илјади за второ, 60 за трето место во сениорска конкуренција и 20 илјади за прво место кај ветераните.
Котизација за екипи:
За сениори: 5.000 денари;
За пионери: 1.500 денари (Категории: 2005-2006, 2007-2008, 2009 и 2010 и помали);
За ветерани: 3.000 денари.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе