ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

КОГА НАСТАПУВА ПРИЛЕПЧАНКАТА ПУЛЕКСЕНИЈА НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО?!

1.428

Прилепчанката Пулексенија Јованоска настапува в четврток рано наутро по македонско време (3 часот) во карате, дисциплина ката поединечно. Нејзини конкурентки се: Сандра Санчез (Шпанија), Кјоу Шимичи (Јапонија), Вивиана Ботаро (Италија), Граце Лау (Хонг Конг), Дилара Бозан (Турција), Сакра Кокумаи (САД), Јасмин Јутнер (Германија), Александра Ферачи (Франција), Александра Анакан (Нов Зеланд). Јованоска е петтиот спортист од Прилеп со учество на Олимпијада. Претходно настапија: стрелецот Дарко Насески (Атланта 1996), атлетичарките Даниела Кулеска (Сиднеј 2000) и Христина Ристеска (Лондон 2012), џудистката Катерина Николоска (Рио де Жанеиро 2016).

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе