ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Комфи Ангел – предновогодишна распродажба за уште една хуманитарна акција

570

Пред крајот на годината, компанијата Комфи Ангел позната по своите донаторски и хуманитарни иницијативи, повторно стапува во акција. Овој пат станува збор за продажба на украсни производи, перници и јоргани, при што, дел од средствата ќе бидат наменети за помош на дневниот центар „Порака“ Прилеп.
– Ве покануваме и повикуваме заедно да ја направиме посреќна и повесела Новата Година на децата и лицата со попреченост од дневниот центар “ПОРАКА” Прилеп, се вели во апелот од компанијата на официјалната фејсбук страна.
Предновогодишна хуманитарна распродажба на производите Комфи Ангел ќе се реализира на 21 и 22 декември, (сабота и недела) со почеток од 09 часот до 17 часот во НУЦК Марко Цепенков – Прилеп.
Воедно, од компанијата покануваат на дружба и забава на најмладите со Дедо Мраз која што ќе се одржи за време на распродажбата.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе