ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ковид биланс за Прилеп – епидемијата не попушта

522

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3114 тестирања, а регистрирани се 1161 нови случаи на Ковид-19, при што Скопје со 410, Битола со 75 и Прилеп со 59 ново дијагностицирани случаи се во врвот. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 806 оздравени пациенти, од кои во Прилеп се 49. Починати се 26 лица, од кои двајца од Прилеп (85 и 85г). Пациентите се починати во болнички услови. Според вечерашниот Ковид биланс во Прилеп досега се регистрирани 3574, при што активни се 927.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе