CSS Template

Крчмаревиќ го презеде кормилото во стручниот штаб на Победа

300

Пред почетокот на денешниот тренинг во клупските простории на Победа В.Д. Претседателот на прилепскиот прволигаш Ирена Јакимовска, посакувајќи му успешна и плодна работа, на фудбалерите им го престави новоангажираниот шеф на стручниот штаб Слободан Крчмаревиќ. Тој ги запозна сите фудбалери, а со својот помошник Душко Љубичиќ и сите останати тренери: Тони Мегленски, Дарко Вршкоски и Дејан Кебакоски, кои остануваат во Стручниот штаб, на стадионот на Могилата го одработија првиот тренинг со фудбалерите. Крчмаревиќ ќе дебитира в сабота, кога како домаќин Победа игра против Работнички во Струмица во рамките на 24 коло од Првата македонска лига.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni
Turtel