ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крчмаревиќ го презеде кормилото во стручниот штаб на Победа

528

Пред почетокот на денешниот тренинг во клупските простории на Победа В.Д. Претседателот на прилепскиот прволигаш Ирена Јакимовска, посакувајќи му успешна и плодна работа, на фудбалерите им го престави новоангажираниот шеф на стручниот штаб Слободан Крчмаревиќ. Тој ги запозна сите фудбалери, а со својот помошник Душко Љубичиќ и сите останати тренери: Тони Мегленски, Дарко Вршкоски и Дејан Кебакоски, кои остануваат во Стручниот штаб, на стадионот на Могилата го одработија првиот тренинг со фудбалерите. Крчмаревиќ ќе дебитира в сабота, кога како домаќин Победа игра против Работнички во Струмица во рамките на 24 коло од Првата македонска лига.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: