ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевските села се дезинфицираат

426

Во најголемиот дел од населените места во Oпштина Крушево, со поддршка на локалното население е извршена дезинфекција. Опфатени се селата Белушино со училиштето;. Борино, училиштето и џамијата; Саждево, џамијата и училиштето; Јакреново; Норово низ селото, во училиштето; Алданци низ селото и училиштето; Врбоец; Св.Митрани; Милошево; Пресил; Бучин;
Дополнително ќе се врши дезинфекција во населените места Врбоец и Бучин. Вработени од општина Крушево поделија заштитни маски и ракавици на сите продавници кои работат во градот за да помогнат во поголема заштита на оние кои се најмногу изложени на ризикот од вирусот.
Дезинфекцијата продолжува и денеска, известуваат од Општината. Претходно беа дезинфицирани институциите во градот Крушево како средното и основното училиште, детската градинка, општината и други.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: