ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Лазаров е новиот селекор на македонската ракометна репрезентација, но останува и капитен

589

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кирил Лазаров ја презема селекторската функција во машката сениорска репрезентација на Македонија, а воедно Лазаров ќе ја има и контролата над помладите категори.

Првиот предизвик за Лазаров како селектор ќе бидат квалификациските натпревари против светскиот првак Данска, закажан за првата половина на март месец, а потоа и дуелите против Финска и Швајцарија за македонската репрезентадија да го обезбеди своето ново учество на Европските првенства,на шампионатот што ќе се одржи во Унгарија, Словачка следната (2022) година. 

И покрај новата функција Лазаров нема да се пензионира, односно се уште ќе биде активен и на теренот. Инаку, тој е 21-от селектор на сениорската ракометна репрезентација на Македонија и е најмладиот до сега.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе