ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Македонската фолк дива Стефановска со “горчлив шеќер” ќе ги облажи фановите

1.327

Таа е посебна и секогаш својата позитивна енергија преку песните и ја пренесува на публиката.Со безброј хитови еден до друг , со блескав изглед и насмевка која плени Татијана Стефановска ќе продолжи со своите музички освежувања.Таа за своите фанови ја подготвува композицијата “Горчлив шеќеру” , каде автор на музиката и аранжманот е Златко Миладиноски а текстот е на Катерина Солаковска.

Во разговор за Радио Пела , Татијана го најави своето ново музичко дело од кое очекува да биде уште еден од низата нејзини хитови.Во продолжение погледнете го и разговорот со македонската фолк дива во супер располжени за убав ден на радио Пела.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе