ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Матеа Талеска карате надежта од Бонсаи – репрезентативка на Македонија

853

Каратистката Матеа Талеска од карате клубот ,, БОНСАИ” Прилеп, денеска патува како член на Карате Репрезентацијата на Македонија на Европското карате првенство за кадети, јуниори, и јуниори до 21 година, што ќе се оддржи од 07 до 11 февруаври 2019 во Аллборг-Данска.

Матеа Талеска беше државен првак во кати во јуниорки до 21 година и трето место во кати јуниорки до 21 година на БАЛКАНСКОТО ПРВЕНСТВО во Дубровник декември 2018 со што се избори за пласман, да биде репрезентативец на ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО во Данска.
-Матеа е во добра физичка и психичка форма подготвена, иако најмлада во категоријата, очекуваме добар настап и добар пласман, вели Валентина Пурдеска од КК „Бонсаи“.
Радио Пела посакува успешен настап на македонската репрезентација и секако многу спортска среќа за младата Матеа Талеска.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе