ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Младински клуб за младите во с. Гермијан

218

Руинираниот објект во с. Гермијан , Општина Новаци , е целосно реконструиран и обновен и денеска беше свечено пуштен во употреба во присуство на аи жителите на село Гермијан. Реновирањето на ентериерот на Младинскиот клуб во Гермијан изнесува 443. 487,50  денари, (повеќе од 7 илијади евра) средства обезбедени од буџетот на Општина Новаци.

,, На барање на младите и на жителите на село Гермијан целосно го реконструиравме стариот распаднат  и руиниран објект. Комплетно го исчистивме стариот објект, ги реновиравме ѕидовите, ја заменивме старата со нова ПВЦ дограма и внатрешно го уредивме со кујна, шанк и останат потребен мебел” рече Стевче Стевановски, градоначалник на Општина Новаци.

Село Гермијан брои над 250 житело и се вбројува како  едно од поголемите села во Општина Новаци.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе