ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Монодрамата „Пауна“ утре во Прилеп

632

Утре, 30 јули од 20.00 часот во киното Мис Стон ќе биде изведена монодрамата „Пауна“ по текст на Мирјанка Ристеска Селчанец.
Монодрамата ја изведува Сара Марковска, 16 годишна ученичка од Ресен, која неодамна се закити со наградата млад актер на годинашниот 17 –ти Интернационален фестивал „Актерот на Европа“ .
Режисери на претставата се Сотир Чаушевски и Даринка Веслиевска од Ресен, а кореографијата е на Виолета Колодезни.
Настанот е во рамките на Прилепското културно лето, што го реализира ЦК„Марко Цепенков“.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе