ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мотоциклист малолетник, тешко повреден при удар во трактор во прилепско

861

На локалниот пат с.Кореница-с.Годивје, кај место викано „Рештарица“, прилепско, вчера 13 ти јули, во 21.35 часот се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „мондиал“, без регистарски ознаки, управуван од 17-годишник од с.Кривогаштани удрил во паркиран трактор „ИМТ-533“ со приколка, сопственост на Н.Н.(20) од с.Годивје.

Во незгодата мотоциклистот се здобил тешки телесни повреди, констатирани во Градска болница Прилеп. Увид изврши увидната екипа на Полициска станица Прилеп во присуство на Јавен обвинител.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе