ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На 6 години го искуси летањето, сега е светски вицешампион (ВИДЕО)

569

Подготви: Никола Димески

Борјан Јованоски, се искачи на високото второ место од светската параглајдинг листа, откако во низа, забележа одлични резултати на последните одржани меѓународни натпревари, а истите беа ажурирани, особено тоа важи за Европскиот куп кој се одржа во Романија, Урои.
Уште од своите девет години Јованоски тргнува по стапките на својот татко Миле и на братот Мартин, а денеска е најуспешниот македонски параглајдерист, кој моментално се подготвува и за следните предизвици што го очекуваат.
За Радио Пела, Јованоски изјави дека параглајдерството му е во крвта и дека би сакал и во иднина да продолжи со исто темпо и ритам да биде меѓу најдобрите во светот. Во видеото подолу, слушнете и погледнете што ни кажа за време на гостувањето во нашето студио прилепската и македонската спортска гордост.

https://www.facebook.com/radiopela/videos/788336138234853/

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе