ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На две мерни места во Лагово и Алинци водата не е за пиење

386
Редовните контроли за испитување на исправноста на водата за пиење во населените места покажале дека не смее да се користи водата без претходно вриење, информираат од прес службата на општината:
„Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното места, локален водовод во с. Лагово – Петрески Тоде не е здравстено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути.
Исто така водата од мерно место, локален водовод во с. Алинци – Петрески Киро не е здравстено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути“, се вели во соопштението.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе