ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На младите металурзи им припадна трофејот од меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“

525

Ракометарите на Металург 2 се победници на петтото издание на турнирот “Миле Нешкоски“ во Прилеп. Во третото коло екипата од Скопје ја совлада го совладат тимот Тиквеш од Кавадрци , со резултат 36:30 (17:13. Металург 2 го освои турнирот со максимални три победи.
Второто место на турнирот го освои екипата на РК Прилеп со освоени 4 бодови, а Тиквеш е трет со 2 бода.
За најдобар играч е прогласен Глигор Гајиќ од Металург 2, најдобар стрелец со постигнати 19 голови е Јане Јанчевод Тиквеш, а епитетот најдобар голман го понесе младиот Иван Ангелески од РК Прилеп
Ова е конечната табела на турнирот кој петта година се одржува во чести сеќавање на ракометната легенда Миле Нешкоски. Оваа година се играше во салата на СОУ „Ристе Ристески Ричко“.

1. Металург 6 бода (105:87)
2. Прилеп 4 бода (86:77)
3. Тиквеш 2 бода (91:97)
4. Алушовски 0 бодови (81:102)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: