ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На патот Прилеп – Ленишки мост сообраќајот наизменичен по една коловозна лента

614

Oд денеска во наредните 10 дена сообраќајот на патниот правец А1К1 Прилеп – Ленишки мост ќе се одвива наизменично по една коловозна лента, за што е поставена соодветна сообраќајна сигнализација информираат од ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот ќе се одвива по една лента поради изведување градежни работи, односно асфалтирање, соопштуваат од ЈП „Македонија пат“.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе