ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

НА СПОРТСКИТЕ ТЕРЕНИ ВИКЕНДОВ:

275

Пред нас е богат спортски викенд со понуда за љубителите на повеќе спортови. Прилепските екипи играат на домашен терен, со исклучок на РК Прилеп кои што паузираат бидејќи в недела настапува македонската репрезентација.

Ова е распоредот на СПОРТОТ ЗА ВИКЕНДОВ:

ФУДБАЛ

Втора лига – Исток, 23 коло, сабота 16 ч.

Победа – Осогово (Градски стадион во Прилеп), Беласица – Саса, Слога – Локомотива, Кожуф – Братство, Пехчево – Детонит.

Општинска Б-лига, 5. коло

Млекар – Стрела (сабота 16,30 ч.), Боротино – Пелагонија (недела 10 ч,), Пролетер – Прилеп сити (недела 16 ч.).

Општинска А-1 лига, 5. коло

Канатларци – Влазними јуниор (недела 10 ч.), Ултрас – Клепач (недела 14 ч.).

Општинска А-2 лига, 5. коло

Мажучиште – Кадица, Гарван – Црвена ѕвезда (недела 10 ч.), Тризла – Мукос (недела 14 ч.).

Трета лига – Југ, 12. коло (недела 16,30 ч.)

Питу Гули – Младост, Обршани – Ново Црнилиште, Росоман – Големо Коњари, Превалец – Возарци, Вардар – Динамо, Бучин – Слога.

РАКОМЕТ

Женска лига, плеј-оф 10. коло

Деспина – Вардар (сабота 18,30 ч. сала на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп), Стружанка – Ѓорче Петров, Пелистер – Куманово, Чаир – Металург.

ПИНГ-ПОНГ

Супер лига за мажи, недела 10 ч.

  1. коло

Вардар – Младост 96, Младост – Работнички, Телеком нец 2 – Рисови, Радовиш – Шампион ФА.

  1. коло

Младост 96 – Крива Паланка, Работнички – Радовиш, Шампион ФА – Телеком нец 2, Рисови – Вардар.

Извор: www.shampion.mk 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: