ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пронајдена муниција и пиштол кај 24 годишно момче од с.Пешталево

466

Во долненско, прилепската полиција пронашла и одзела муниција кај 24 годишно момче од селото Пешталево.  Имено, вчера (24.11.2021)  полициски службеници од ОВР Прилеп, од лицето, со иницијали  А.С.(24) од с.Пешталево,  општина Долнени, одзеле пиштол,  две рамки за пиштол,  муниција за пиштол (25 парчиња) и гумена палка , поради сомнение дека се предмет на кривично дело „кражба“.

По целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава против  момчето.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе