ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нападнати и повредени три лица во текот на ноќта

451

Денеска (31.01.2022), полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода лицето со иницијали С.И.(31) од Прилеп поради сомнение дека во текот на ноќта со остар предмет го нападнал и повредил С.М.(25) од Прилеп.

Претходно, во 03.00 часот во ОВР Прилеп, лицето С.И. пријавил дека во населба ,,Три Багреми„ , тој и неговата сопруга биле физички нападнати со тврд предмет од лицата С.М. и О.М.

По целосно документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе