ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Наумоски: Кога играте против големите клубови нема што да загубите

713

Во низата разговори кои Радио Пела ги реализира со спортските легенди на град Прилеп е и разговорот со Тони Наумоски , махер за слободни удари , фудбалер од кого можете многу да научите , човек кој срцето го оставаше на терен додека беше активен играч , а сега тренер од кого учат многу фудбалски таленти од градот под Марковите Кули.

Прилепскиот мајстор со фудбалската бубамара за време на гостувањето во живо во програмата на Радио Пела во целост ја пренесе неговата фудбалска приказна а разговорот може да го погледнете подолу во видеото.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе