ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Неделен Ковид биланс

558

За периодот од 11 до 17 јануари 2021 година, во општина Прилеп имало 84 нови случаи на Ковид-19, а од последици на коронавирусот починале 5 лица, информираат од Центарот за јавно здравје.

Бројот на активни случаи изнесува 301; 41 лица се наоѓаат на болничко, 227 на домашно лекување, а 33 се лекуваат во дневната болница; на кислородна поддршка се наоѓаат 29 пациенти;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 355 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 4.467;

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 225 лицa.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе