ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Неофрмалната група од млади луѓе од Крушево донира компјутери

604

Тимот на „Викенд во Крушево – Вашиот онлајн туристички“ , се вклучи во  акција Донирај компјутер,  преку која се обезбедени два компјутери за деца од Крушево кои не можат да следат „онлајн“ настава.

„Нашата работа е да го промовираме Крушево и да ги информираме сите туристи за се што е поврзано со туризмот во нашиот град. Но, решивме да бидеме и општествено одговорни и да помогнеме на најмладите. Оттука, заедно со Крушево низ корија“ ја започнуваме акцијата Донирај компјутер – велат од тимот на Викенд во Крушево, неформална група на млади луѓе од Крушево кои самоиницијативно отпочнаа со работа за туристичка промоција на Крушево

Тимот „Викенд во Крушево има  поддршката и соработката со ОО Црвен крст Крушево, ООУ „Никола Карев“, СОУ „Наум Наумовски Борче“ и општина Крушево.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе