ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов паркинг простор во центарот на Прилеп со капацитет за 60 возила

606

Во централното градско пограчје позади просториите на Управата за јавни приходи и пицеријата „Леоне“ асфалтиран е новиот паркин простор со капацитет од 60 возила.

Паркиралиштето е на површина од 1.400 метри квадратни, а средствата за реализација на овој инфраструктурен проект кој значително ќе ја подобри состојбата во сообраќајот се од буџетот на Општина Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе