ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов паркинг простор во центарот на Прилеп со капацитет за 60 возила

431

Во централното градско пограчје позади просториите на Управата за јавни приходи и пицеријата „Леоне“ асфалтиран е новиот паркин простор со капацитет од 60 возила.

Паркиралиштето е на површина од 1.400 метри квадратни, а средствата за реализација на овој инфраструктурен проект кој значително ќе ја подобри состојбата во сообраќајот се од буџетот на Општина Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе