ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новата учебна година СОУ „Орде Чопела“ ќе ја дочека со реконструирани тоалети

442

СОУ „Орде Чопела“ летниот распуст на учениците ќе го искористи за подобрување на условите во училиштето. Училиштето, од Програмата на Министерството за образование и наука за реконструкција на средните училишта, веќе има одобрено средства за реконструкција на санитарните јазли, кои моментно се во лоша состојба. При посета на заменик министерката за образование и наука, Елизабета Наумовска во Прилеп, директорката на училиштето, Анета Пејоска, обајасни дека со средства во висина од 2.460.000,00 денари,  ќе се изврши комплетна реконструкција на санитарните јазли во ова училиште .

„Јавната набавка е завршена, потпишан е договорот со изведувачот, што значи дека новата учебна година СОУ „Орде Чопела“ ќе ја дочека со целосно реконструирани тоалети“-рече таа при денешната средба со Наумовска  и градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски.

Заменик министерката Наумовска и градоначалникот Јованоски оставрија средба и со директорите на прилепските основни и средни училишта.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе