ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ново големо поевтинување на горивата

814

Цените на горивата од полноќ се намалуваат за три, четири и пол и пет денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.
Литар „еуросупер“ од 95 октани од полноќ ќе се продава по цена од 49.50 денари, додека „еуросупер-98“ ќе чини 52.00 денари.
Цената на „еуродизелот“ се намалува за 3 денари, и еден литар од полноќ ќе чини 45.50 денари.
Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продава по цена од 34,50 денари за литар.
Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 3,195 ден/кг и ќе изнесува 18,738 денари за килограм.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: