CSS Template

Ново големо поевтинување на горивата

546

Цените на горивата од полноќ се намалуваат за три, четири и пол и пет денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.
Литар „еуросупер“ од 95 октани од полноќ ќе се продава по цена од 49.50 денари, додека „еуросупер-98“ ќе чини 52.00 денари.
Цената на „еуродизелот“ се намалува за 3 денари, и еден литар од полноќ ќе чини 45.50 денари.
Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продава по цена од 34,50 денари за литар.
Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 3,195 ден/кг и ќе изнесува 18,738 денари за килограм.


Vivafarm