ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ново партиско раководство на МААК во Прилеп

813

Македонска Акција MAAK денеска го престави новото партиско раководство на општинскиот комитет – Прилеп и направи промоција на новите партиски простории .

Како новото раководство во Прилеп на ОК на МААК се избрани: за претседател, Александар Ристоски, а за негов заменик, Крешимир Здравески. Средбата се одржа во присуство на претседателот на Македонска Акција – МААК, Страшо Анкелковски во присуство на членовите и следбениците на партијата.

На денешната средба во Прилеп претседателот на Македонска Акција МААК, Страшо Анкелковски ги презентираше,целите и начините на креирањето на политиките на партијата , како на локално ниво, така и на централно ниво.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе