ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новозаразени 23 лица

677

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 23 нови случаи на коронавирус, а 15 лица оздравеле од заразната болест. Од почетокот на пандемијата до денеска, од коронавирусот починале 52 лица.  

Бројот на активни случаи изнесува 327. 288 се наоѓаат на домашно, а 39 на болничко лекување.Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 612 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1114.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе