CSS Template

Обработени 100% од гласовите: Стево Пендаровски е новиот претседател

235

Според првичните официјални податоци објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, од преброени 100 проценти од гласовите на сите 3512 гласачки места, кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски освои 51,66 отсто од гласовите или 436.212 гласови. Кандидатката на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Сиљановска Давкова освои 44,73 отсто од гласовите или 377.713.
Бројот на неважечки ливчиња е 3,61 отсто или 30.442.


Vivafarm