ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од Крушево порачуваат „За Велигден јавното здравје на прво место„!

515

Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски и свештени лица од Крушево повикаа на одговорно празнување на големиот Христијански празник Велигден и да се почитуваат мерките и препораките и насоките дадени од состанокот на високо ниво на централната власт. За во црковните храмови општината подели и заштитни маски, а градоначалникот ги повика и преставниците од Исламската верска заедница да подигнат заштитна опрема за престјните празници.

„Повикуваме на одговорно празнување и на овие свети денови за Христијаните на прво место да ни’ биде јавното здравје. Доделуваме и количини на маски за црквите во Крушево, а ги повикуваме и претставниците на Исламската верска заедница од општина Крушево да подигнат заштитна опрема“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе