ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Oд полноќ цената на бензинот се намалува за 5 денари, а на дизелот за 6 денари

438

Вечерва од полноќ цената на бензинот се намалува за 5 денари, а на дизелот за 6 денари за литар. Регулаторната комисија за енергетика вечерва донесе нови цени на горивата со кои тие се намалуваат во просек за 5,95 проценти во однос на одлуката од вчера.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 81,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 цената ќе изнесува 83,50 денари, а на ЕУРОДИЗЕЛ 79 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за 5,50 денари за литар и ќе биде 75,50 денари, додека на Мазутот М-1 НС се намалува за 2,550 денари за килограм и сега ќе изнесува 56,749 денари. .

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе