ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ОК на ВМРО ДПМНЕ: Кога Јанески планира да ги стави во функција фонтаните кои се украс на Прилеп?!

671

Стоејќи пред фонтанта на плоштадот “Александар Македонски“, ОК на ВМРО ДПМНЕ одржаа прес конференција со критика упатена до ЈКП „Водоводи и канализација“- Прилеп, за состојбата со фонтаните и рекоа:

„ Денеска јавноста одново ќе ја запознаеме со сомнеж за можна злоупотреба на парите на граѓаните, овојпат од страна на Јавното претпријатие Водовод и канализација. Имено, директорот на ова претпријатие, Емил Јанески, на 08.07.2019 година склучил договор со фирма за одржување на фонтаните во Прилеп во вредност од 939.139 денари, во траење од 1 година.Со овој договор Јанески и ЈКП Водовод и канализација се обврзале дека ќе исплатат близу 15.000 евра пари на граѓаните за фонтаните во градот да бидат функцонални, чисти и уредни. Со оглед на тоа дека ниту една од фонтаните во Прилеп во моментов не е во функција, а истите изгледаат запустени и руинирани, прашуваме: Дали и колку од оваа предвидена сума Водовод има исплатено? Кога Јанески планира да ги стави во функција фонтаните кои се украс на Прилеп, а се изградени од претходната локална власт?- праша на прес конференција  Александра Сваќароска од ОК на ВМРО ДПМНЕ и меѓудругото рече :

https://www.facebook.com/okprilep/videos/252951919293747/?v=252951919293747

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: