ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Опожарен автомобил и нападнат полицаец

867

Во Полициската станица Прилеп (14.04.2021) било пријавено дека на ул.„Александар Македонски” во Прилеп настанал пожар во патничко возило „опел астра” со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Д.Л.(58) од Прилеп. Увид извршила екипа на Полициска станица Прилеп. Повредени лица нема.

На 14.04.2021 во с. Бучин, крушевско, полициски службеници од Полициската станица Крушево го лишиле од слобода З.Б.(35) од Битола затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против
него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе