ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ, вечерва протестираше во Прилеп

595

Во колона со автомобили, трактори, граѓани со транспаренти, во центарот на градот, во организација на опозициската ВМРО ДПМНЕ, вечерва упатија порака за заштита на црвените линии за одбрана на македонскиот идентитет.

„Не простувајте им, знаат што прават“ беше главниот транспарент на вечерашниот протест во Прилеп, чија цел, како што велат од партијата е јасната порака за обединување на сите граѓани, и барање Заев јавно да се извини за навредите кои ги искажа преку интервјуто за бугарскиот медиум, Бгнес. Покрај во Прилеп, вечерва се одржаа протести во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Охрид и Битола.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе