ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Општина Новаци бележи 26 години постоење како општина

413

По повод 26 годишнината од постоењето на Општина  Новаци утре  Советот на Општина Новаци ќе содржи свечена седница . Ова е свечен ден на Општина Новаци,а водено и одбележување на 61 година од постоењето на ЦОУ Славко Лумбарковски Новаци кој го празнува својот патрони празник.

По повод 26 годишнината од постоењето на Општина  Новаци и патрониот празник на ЦОУ Славко Лумбарковски Новаци утре ќе биде положено цвеќе пред бистата на Славко Лумбарковски во дворот на ЦОУ „Славко Лумбарковски“ Новаци , на гробот на Пеце Матичевски , а учениците  ќе одржат свечена приредба по повод Патрониот празник . Приредба ќе имаа и  дечињата од градинката Бамби а ќе се одржат и неколку спортски активности во Спортска сала Новаци

1

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе