ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пак се чисти ѓубре на обиколниот пат кај Жито Прилеп за Варош

326

Иако обиколниот пат од кај Жито Прилеп за Варош се исчисти во месец декември, денеска на оваа реалација се собираа купишта отпад.

 

Според Оперативниот план од ,, Комуналец’’, (финасиката можност и расположивите човечки ресурси) влезовите се планирани да се косат и чистат два пати во годината (напролет и наесен) , но со оглед на количината на исфрлен отпад се чини дека комуналците ќе мораат ваквите фреквентни релации да ги чистат повеќе пати. Останува апелот од ,, Комуналец’’, граѓаните да внимаваат како и каде ги исфрлаат отпадоците за да не се трошат беспотребно пари само за чистење.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: