ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Петта по ред победа на ЖФК Деспина

511

По пет одиграни натпревари во првата македонска женска фудбалска лига, ЖФК Деспина оствари петта победа по ред  против екипата на Борец, во натпревар кој што беше предвидлив уште пред почетокот. Поради тоа на вчерашната средба, стручниот штаб им даде шанса на младите и талентирани фудбалерки , кои ја оправдаа довербата и  својот талент.
Стрелци на 12 те голови во мрежата на Борец беа:Јана Чубриноска ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Кате Милеска⚽️, Михаела Настеска ⚽️ и Ангела Стојкоска⚽️.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: