ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„СПЛОТЕНИ ВО ХУМАНОСТ„ настан кој ја потврди хуманоста на прилепчани за помош за малата Бисера

708

Денеска Прилепчани се покажаа хумани и , во пресрет на голмиот христијански празник Велгден на плоштад Методија Андонов Ченто беа дела од  хуманитарниот музички настан СПЛОТЕНИ ВО ХУМАНОСТ, каде  собираа домнации  за малата Бисера .  На музичкиот настан настапија голем број музички групи и поединци од Прилеп и  македонската музичка сцена .Поради големиот интерес настанот е поделен во 2 дела. Во Првиот дел учествуваше и музичката група од „Преродба“

Во првиот дел ,денскиот, учествуваа , Матеја Николкоска Матеја Цветковска, Донче Наумоска, Илина Стефаноска,Чокио, Леонид Бенд, ПРОМОЦИЈА НА “ЉУБОВНИ ПИСМА ЗА ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ” од Лина Димоска, Чакаро и Кате, Тајфата, Гоце Балада, Александра и Peaches, .No cigarette, ,Ѕвончиња Dream team, Фросина Ристеска, Синдикат, Марија Јаковлеска, Филип Николоски, Александар Темелков, Ритуал Бенд и Џаса, Магдалена Иванова, Мартина Јаневска, Дани Даниела, Елена Велеска, Mарија Наумоска и Ивана Стојкоска, Трио бенд, Благадуша, Марија Бундоска, Благица Белјаноска,  Сергеј Попоски, 2Бранче и Емануелм,  пејачката група од здружението на жени „Преродба “,која секогаш е дел од вакви хуманитарни акции

Веќе во  22:00 до 02:00 часот на Камената Бина че настапат групите 

СИНДИКАТ, ДЈ БОНО, БЛАГАДУША И DJ EXTRA, Dave Schwartz ( Architek), DJ HARIS, DJ MARTIN KAYДРИМ ТИМ . Настанот е во организацијата ОД ДЕЦА ЗА ДЕЦА Прилеп.

Малата Бисера е девојче за кое пишуваше и радио Пела која од своето раѓање и беше дијагностицирана конгенитална варичела,за кои родителите од нејзиното раѓање бараа помош и апелираа да нивното дете добие соодветна терапија.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: