ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа ја симна Шкендија од челното место

872

Победа на гости во Тетово ја совлада Шкендија која важеше за голем фаворит пред натпреварот. Но, Победа , го направи најголемото изненадување во денешното седмо коло со 0:2 и тоа во Тетово. Стрелци на головите беа Нвабуезе и Танушев преку контри и благодарение на трпеливото и мудро надигрување со противникот.
Со овој триумф и пријатното изненадување кое го направија фудбалерите, Победа по 7 коло се наоѓа на 4 тата позиција на табелата, веднаш по Шкендија, додека на чело на табелата сега се наоѓа Вардар.
Наредното коло кое се игра в сабота на 29 ти септември, Победа во Битола се среќава со Вардар.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе