CSS Template

Починал 71 годишен заболен пациент од Прилеп

1.067

Со денешните оздравени 21 лице, досега имаме оздравени вкупно 200 пациенти од коронавирусот.
Од денешните оздравени 16 се од Скопје, 3 од Куманово и 2 од Штип, сите се лекуваа во домашни услови, информира на својата facebook страна министерот за здравство Венко Филипче/

Како што и нформираше министерот , на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починати се тројца пациенти позитивни на Ковид-19 меѓу кои и  71 годишен пациент од Прилеп, кој во таа здравствена установа бил лекуван од 15 април, пациентка од Лабуништа на 46 годишна возраст, примена на 29 март. Во ГОБ „8 септември“ почина и пациентка од Куманово на 63 годишна возраст, хоспитализирана во тешка состојба на 6 април

„Инаку, ова е четврт смртен случај во општина Прилеп како последица на коронавирусот“-  со соопштение информира  службата за односи со јавност при ЛС на Општина Прилеп.

Во изминатото деноноќие направени се 263 теста.


Vivafarm
Farma Dolneni