ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Подарете надеж – хуманитарна вечер за помош на семејството чија куќа беше опожарена

524

В петок,  (14- ти февруари , 20:30 часот) во фоајето на Центарот за култура “Марко Цепенков” – Прилеп, ќе се одржи “Поетско-музика вечер”, настан кој има за цел да собери средства , за помош на прилепското семејството чија куќа беше деновиве  опожарена.  Настанот е во организација на младите од  “Лajoнс клубот” од Прилеп, Лео Клуб – Прилеп, кои во многу наврати  ја покажувле својата хуманост.

“ Ќе се дружиме со вкусот на музиката, аромата на поезијата прегратката на виното“ стои во нивнта покана, која е отворена за сите

“Заедно, за нашиот празник Св.Трифун опиени од МАЛКУ вино и МНОГУ љубов, ние – подмладокот од Lions заедно со талентираните деца од средните училишта на Општина Прилеп, Duo acoustic Катерина Попоска – вокал и Илија Чакароски – гитара и The Dreamers, ви нудиме незаборавна вечер. Лео Клуб – Прилеп за вас, а сите заедно СПЛОТЕНИ да помогнеме на фамилијата Спиркоски за обновување на опожарениот дом. Љубете, уживајте и донирајте. Најубава комбинација е да наздравите во име на љубовта со чаша црвено вино!”, напишаа организаторите на настанот на Фејсбук.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе