ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОДВИГ НА РК ПРИЛЕП – СОВЛАДАН МЕТАЛУРГ

РАКОМЕТ Супер лига: РК Прилеп - Металург 28:24 (15:13)

714
 Екипа од европски ранг, многупати учесник во Лигата на шампионите, каква што е Металург, вечерва е совладана во Прилеп. Во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ екипата на РК Прилеп беше подобра со убедливи 28:24. Прилепчаните водеа во текот на целиот меч. На полувреме беше 15:13. На почетокот на второто полувреме гостите,  по неколку грешки на прилепската одбрана,успеаа да го изедначат резултатот и тоа темпо да го задржат до средината на второто полувреме,  но екипата на Кузманоски се врати во колосек и успеа до 4 гола разлика да ги зачува бодовите во Прилеп.
Овој натпревар, од второто коло на Супер ракометната машка лига, само подврди дека претходното издание, при минималниот пораз од Бутел, кога за „влакно“ беше испуштена победа, не беше случајно.
Тренерот на Прилеп, Горан Кузманоски, настапи со: Тренчевски 5, Дамчевски, Рустамов 7, Бикоски, Трајкоски 4, Ангелески, Андоновски, Х. Павлов, Шокоски 3, Милошески 3, Бурчевски, Лозаноски, Чантурија 6, Христоски, Гавашелишвили, Цинцадзе.
Во идното 3. коло, Прилеп гостува на Пролет во Скопје.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе