ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Полицијата заплени дрога кај петмина прилепчани, од нив двајца малолетници

808

Од полицискиот билтен:

На 08.11.2021 во 21.30 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода  Д.Н.(18), В.А.(20), М.Н.(19) и двајца малолетници, сите од Прилеп, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат пооднесени соодветни пријави.

На 09.11.2021 во ОВР Прилеп, 28-годишен жител на прилепско село пријавил дека во семејниот дом бил  физички нападнат од неговиот брат П.Д.(26). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 08.11.2021 во ОВР Прилеп, 50-годишна жена од Прилеп пријавила дека во нејзиниот дом била физички нападната од нејзиниот син Б.Д.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 08.11.2021 во Полициското одделение Ропотово, било пријавено дека во с.Долнени, прилепско, Ј.Ј.(66) од с.Долнени била касната од куче скитник.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе