ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Повторно висока бројка на заразени и починати – не стивнува ковидвирусот во Прилеп

993

Во последните 24 часа, ако во Скопје има 111 новозаболени , Прилеп повторно втор, со 29 лица заразени од ковидвирусот, (Кавадарци – 20, Охрид – 13..)

За жал, од пријавени 16 починати лица во Македонија, 5 пациенти се од Прилеп (83г, 75г, 75г, 73г, 49г). Од пријавените смртни случаи сите се починати во болнички услови.

Инаку,регистрирани се и 151 оздравени пациенти од: Скопје – 86, Велес – 17, Прилеп – 15..

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе