ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожарот во прилепско се проширува кон Фаришки лозја

619

Под контрола се ставени три пожари, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК), но се уште се активни пожарите во скопско, прилепско, струмичко и штипско. Активен е пожарот во атарите на селата Ракле – Никодин – Топлица. Гори кракот од село Ракле – село Крстец и се проширува кон местото викано Фаришки Лозја. Пожарот е активен на тешко достапен терен. На терен, како што посочуваат од ЦУК претпладнево, се уште нема испратено екипи.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе