ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пратеникот Миле Талевски позитивен на коронавирусот

1.011

Дека коронавирусот не бира вера, нација, опшествена позиција, ниту возраст, ниту социјален статуст…, говори и објавата на прилепскиот пратеник од редовите на СДСМ, Миле Талевски, кој денеска напиша на својот Facebook профил и ги предупреди своите сограѓани и пријатели да бидат повнимателни кога станува збор за зачувување на сопственото здравје и здравјето на останатите, и им порача да се чуваат во ова време на пандемија

„Почитувани пријатели, би сакал да ве информирам дека синоќа добив позитивен резултат на тестот за Ковид-19. Моментално имам лесни симптоми на болеста и сум во домашна изолација. На сите вас и на вашите семејства, ви посакувам добро здравје. Чувајте го личното здравје и здравјето на вашите најблиски. Само со заеднички напори и дисциплинирано почитување на мерките за заштита од коронавирусот, имаме шанси да го победиме ова зло и да ја задржиме пандемија под контрола.„- објави на својот фејсбук порфил, прилепскиот пратеник од СДСМ, Миле Талевски

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе