ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: 4 случаи на новозаболени од коронавирус, две лица оздравеле

652

Во општина Прилеп денеска, сабота 27 јуни, повторно има новозаразени од Ковид 19. Според информацијата за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп, од општинската прес служба,  за последното деноноќие регистрирани се 4 случаи на новозаболени од коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 22, Од нив, 15 лица се наоѓаат на домашно, а 7 на болничко лекување.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: