ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: 935 активни случаи со Ковид

473

Во општина Прилеп за периодот од 12 до 18 април 2021 година, како што информираат од Центарот за јавно здравје, имало вкупно 277 нови случаи на Ковид-19. Од последици на коронавирусот починале 14 лица. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 935, од кои на болничко лекување се наоѓаат 107 лица, од кои 83 се на кислородна поддршка. Во дневната болница се лекуваат 80 пациенти. 

Во општина Прилеп вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 7.910, а од почетокот на пандемијата, од корона вирус починалe 378 лицa.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе