CSS Template

Прилеп бележи пораст на новозаболени од корона

404

Од Центарот за јавно здравје информираат дека  денеска, 20-ти август во општина Прилеп има 9 нови случаи на коронавирус;
Бројот на активни случаи изнесува 50, од кои 41 се наоѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување;
Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 97 лица;
Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 382.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni