ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп бележи пораст на новозаболени од корона

711

Од Центарот за јавно здравје информираат дека  денеска, 20-ти август во општина Прилеп има 9 нови случаи на коронавирус;
Бројот на активни случаи изнесува 50, од кои 41 се наоѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување;
Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 97 лица;
Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 382.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе