CSS Template

Прилеп денеска со 8 нови случаи на коронавирус

315
Avtokontrol1

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска  понеделник 24-ти август во општина Прилеп има 8 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле две лица.Бројот на активни случаи изнесува 62, од кои 50 се наоѓаат на домашно, а 12 на болничко лекување.Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 139 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 399.

 

 

 

 


semm
Vivafarm
Farma Dolneni