ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕП ИСПУШТИ ТРИУМФ ВО СКОПЈЕ

512

Започна и ракометното натпреварување во машката Супер ракометна лига, каде РК Прилеп замина на гости во Скопје, со желба за победа , но само малку фалеше тоа да се ралаизира , Бутел-Прилеп 28:27 (13:14). Во драматичен натпревар од 1. коло на ракометната машка Супер лига, во Скопје,екипата на Бутел со минимални 28:27 постигна победа над Прилеп.

Мора да се каже дека прилепскиот тим беше поблиску до победата. На полувреме водеше со 14:13, а и во вториот дел се беше по планот на тренерот Горан Кузманоски, практично до самиот финиш. Драмата се случи по водството од 27:25 за Прилеп. До крајот не беше постигнат ниту еден во полза на гостите, а примени три гола.

При 27:27 Прилеп организираше напад, се чинеше дека има најмалку нерешено в џеб, но топката им беше доделена на домашните. Во последните секунди од мечот Бутел постигна победоносен гол и конечниот резултат е 28:27.

Следниот меч, од 2. коло е Прилеп – Металург, в среда во 18.30 часот,во салата на СОУ Ристе Ристески Ричко

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе